Paradigm Generator
Logowww.mari-language.com:

Paradigm Generator

Тиде материал нерген кызыт англичан йылме дене веле лудаш лиеш. Марий ден руш версий ямдылалтеш да вашке савыкталтшаш.

   ○ XXX ○ XXX ● XXX
Орфографий: ○ кириллице ○ УФА (UPA) ● МФА (IPA)

Base form:frukt
+ Possessive suffix 1SG:fruktem
+ Possessive suffix 2SG:fruktet
+ Possessive suffix 3SG:fruktʃo
+ Possessive suffix 1PL:fruktna
+ Possessive suffix 2PL:fruktda
+ Possessive suffix 3PL:fruktəʃt


Пытартыш уэмдымаш: 2024-ше ийын пеледыш тылзын 26-шо кечыштыже