Paradigm Generator
Logowww.mari-language.com:

Paradigm Generator

Тиде материал нерген кызыт англичан йылме дене веле лудаш лиеш. Марий ден руш версий ямдылалтеш да вашке савыкталтшаш.

   ○ XXX ● XXX ○ XXX
XXX: ○ XXX ● XXX ○ XXX
Орфографий: ○ кириллице ○ УФА (UPA) ● МФА (IPA)

Indicative Present

PositiveNegative
1SG:mlandəformamom mlandəformo
2SG:mlandəformatot mlandəformo
3SG:mlandəformeʃok/ogeʃ mlandəformo
1PL:mlandəforməːnaona/ogəna mlandəformo
2PL:mlandəforməːdaoda/ogəda mlandəformo
3PL:mlandəforməːtogət mlandəformo

Indicative Simple Past I

PositiveNegative
1SG:mlandəformoəmʃəm mlandəformo
2SG:mlandəformoət͡ɕʃət͡ɕ mlandəformo
3SG:mlandəformooəʃ mlandəformo
1PL:mlandəformənaəʃna mlandəformo
2PL:mlandəformədaəʃda mlandəformo
3PL:mlandəformoət͡ɕəʃt mlandəformo

Indicative Simple Past II

PositiveNegative
1SG:mlandəforməːnammlandəforməːn oməl
2SG:mlandəforməːnatmlandəforməːn otəl
3SG:mlandəforməːnmlandəforməːn ogəl
1PL:mlandəforməːnːamlandəforməːn onal/ogənal
2PL:mlandəforməːndamlandəforməːn odal/ogədal
3PL:mlandəforməːnətmlandəforməːn ogətəl

Indicative Compound Past I

PositiveNegative
1SG:mlandəformam əʎeom mlandəformo əʎe
2SG:mlandəformat əʎeot mlandəformo əʎe
3SG:mlandəformeʃ əʎeok/ogeʃ mlandəformo əʎe
1PL:mlandəforməːna əʎeona/ogəna mlandəformo əʎe
2PL:mlandəforməːda əʎeoda/ogəda mlandəformo əʎe
3PL:mlandəforməːt əʎeogət mlandəformo əʎe

Indicative Compound Past II

PositiveNegative
1SG:mlandəformam ulmaʃom mlandəformo ulmaʃ
2SG:mlandəformat ulmaʃot mlandəformo ulmaʃ
3SG:mlandəformeʃ ulmaʃok/ogeʃ mlandəformo ulmaʃ
1PL:mlandəforməːna ulmaʃona/ogəna mlandəformo ulmaʃ
2PL:mlandəforməːda ulmaʃoda/ogəda mlandəformo ulmaʃ
3PL:mlandəforməːt ulmaʃogət mlandəformo ulmaʃ

Indicative Compound Past III

PositiveNegative
1SG:mlandəforməːnam əʎemlandəforməːn oməl əʎe
2SG:mlandəforməːnat əʎemlandəforməːn otəl əʎe
3SG:mlandəforməːn əʎemlandəforməːn ogəl əʎe
1PL:mlandəforməːnːa əʎemlandəforməːn onal/ogənal əʎe
2PL:mlandəforməːnda əʎemlandəforməːn odal/ogədal əʎe
3PL:mlandəforməːnət əʎemlandəforməːn ogətəl əʎe

Indicative Compound Past IV

PositiveNegative
1SG:mlandəforməːnam ulmaʃmlandəforməːn oməl ulmaʃ
2SG:mlandəforməːnat ulmaʃmlandəforməːn otəl ulmaʃ
3SG:mlandəforməːn ulmaʃmlandəforməːn ogəl ulmaʃ
1PL:mlandəforməːnːa ulmaʃmlandəforməːn onal/ogənal ulmaʃ
2PL:mlandəforməːnda ulmaʃmlandəforməːn odal/ogədal ulmaʃ
3PL:mlandəforməːnət ulmaʃmlandəforməːn ogətəl ulmaʃ

Imperative

PositiveNegative
1SG://
2SG:mlandəformoit mlandəformo
3SG:mlandəforməʒoənʒe mlandəformo
1PL:(mlandəforməːna)(ona/ogəna mlandəformo)
2PL:mlandəforməzaida mlandəformo
3PL:mlandəforməʃtənəʃt mlandəformo

Desiderative Present

PositiveNegative
1SG:mlandəformənemənem mlandəformo
2SG:mlandəformənetənet mlandəformo
3SG:mlandəforməneʒeəneʒ mlandəformo
1PL:mlandəformənenaənena mlandəformo
2PL:mlandəformənedaəneda mlandəformo
3PL:mlandəforməneʃtəneʃt mlandəformo

Desiderative Past I

PositiveNegative
1SG:mlandəformənem əʎeənem mlandəformo əʎe
2SG:mlandəformənena əʎeənet mlandəformo əʎe
3SG:mlandəforməneʒe əʎeəneʒ mlandəformo əʎe
1PL:mlandəformənena əʎeənena mlandəformo əʎe
2PL:mlandəforməneda əʎeəneda mlandəformo əʎe
3PL:mlandəforməneʃt əʎeəneʃt mlandəformo əʎe

Desiderative Past II

PositiveNegative
1SG://
2SG:mlandəformənet ulmaʃənet mlandəformo ulmaʃ
3SG:mlandəforməneʒe ulmaʃəneʒ mlandəformo ulmaʃ
1PL://
2PL:mlandəforməneda ulmaʃəneda mlandəformo ulmaʃ
3PL:mlandəforməneʃt ulmaʃəneʃt mlandəformo ulmaʃ

Non-finite forms

Infinitive:mlandəformaʃ
Necessitive infinitive:mlandəforməman
Active participle:mlandəforməʃo
Passive participle:mlandəforməmo
Future-necessitive participle:mlandəforməʃaʃ
Negative participle:mlandəformədəmo
Affirmative instructive gerund:mlandəforməːn
Negative gerund:mlandəforməde
Gerund of prior action:mlandəforməmek(e)
Gerund of future action:mlandəforməmeʃ(ke)
Gerund of simultaneous action:mlandəforməʃəla
Nominalization:mlandəforməmaʃ
Negative nominalization:mlandəformədəmaʃ


Logo of Department of Finno-Ugrian Studies Logo of Kone Foundation Logo of LMU
Пытартыш уэмдымаш: 2024-ше ийын идым тылзын 1-ше кечыштыже
Доступность нерген увертарымаш (немычла)