Paradigm Generator
Logowww.mari-language.com:

Paradigm Generator

Тиде материал нерген кызыт англичан йылме дене веле лудаш лиеш. Марий ден руш версий ямдылалтеш да вашке савыкталтшаш.

   ○ XXX ● XXX ○ XXX
XXX: ○ XXX ○ XXX ● XXX
Орфографий: ● кириллице ○ УФА (UPA) ○ МФА (IPA)

Indicative Present

PositiveNegative
1SG:навыкемом навык
2SG:навыкетот навык
3SG:навыкаок/огеш навык
1PL:навыкенаона/огына навык
2PL:навыкедаода/огыда навык
3PL:навыкатогыт навык

Indicative Simple Past I

PositiveNegative
1SG:навыкышымшым навык
2SG:навыкышычшыч навык
3SG:навыкышыш навык
1PL:навыкышнаышна навык
2PL:навыкышдаышда навык
3PL:навыкыштышт навык

Indicative Simple Past II

PositiveNegative
1SG:навыкенамнавыкен омыл
2SG:навыкенатнавыкен отыл
3SG:навыкеннавыкен огыл
1PL:навыкеннанавыкен онал/огынал
2PL:навыкенданавыкен одал/огыдал
3PL:навыкенытнавыкен огытыл

Indicative Compound Past I

PositiveNegative
1SG:навыкем ыл'еом навык ыл'е
2SG:навыкет ыл'еот навык ыл'е
3SG:навыка ыл'еок/огеш навык ыл'е
1PL:навыкена ыл'еона/огына навык ыл'е
2PL:навыкеда ыл'еода/огыда навык ыл'е
3PL:навыкат ыл'еогыт навык ыл'е

Indicative Compound Past II

PositiveNegative
1SG:навыкем улмашом навык улмаш
2SG:навыкет улмашот навык улмаш
3SG:навыка улмашок/огеш навык улмаш
1PL:навыкена улмашона/огына навык улмаш
2PL:навыкеда улмашода/огыда навык улмаш
3PL:навыкат улмашогыт навык улмаш

Indicative Compound Past III

PositiveNegative
1SG:навыкенам ыл'енавыкен омыл ыл'е
2SG:навыкенат ыл'енавыкен отыл ыл'е
3SG:навыкен ыл'енавыкен огыл ыл'е
1PL:навыкенна ыл'енавыкен онал/огынал ыл'е
2PL:навыкенда ыл'енавыкен одал/огыдал ыл'е
3PL:навыкен ыл'енавыкен огытыл ыл'е

Indicative Compound Past IV

PositiveNegative
1SG:навыкенам улмашнавыкен омыл улмаш
2SG:навыкенат улмашнавыкен отыл улмаш
3SG:навыкен улмашнавыкен огыл улмаш
1PL:навыкенна улмашнавыкен онал/огынал улмаш
2PL:навыкенда улмашнавыкен одал/огыдал улмаш
3PL:навыкен улмашнавыкен огытыл улмаш

Imperative

PositiveNegative
1SG://
2SG:навыкит навык
3SG:навыкшеынже навык
1PL:(навыкена)(она/огына навык)
2PL:навыксаида навык
3PL:навыкыштынышт навык

Desiderative Present

PositiveNegative
1SG:навыкнемынем навык
2SG:навыкнетынет навык
3SG:навыкнежеынеж навык
1PL:навыкненаынена навык
2PL:навыкнедаынеда навык
3PL:навыкнештынешт навык

Desiderative Past I

PositiveNegative
1SG:навыкнем ыл'еынем навык ыл'е
2SG:навыкнена ыл'еынет навык ыл'е
3SG:навыкнеже ыл'еынеж навык ыл'е
1PL:навыкнена ыл'еынена навык ыл'е
2PL:навыкнеда ыл'еынеда навык ыл'е
3PL:навыкнешт ыл'еынешт навык ыл'е

Desiderative Past II

PositiveNegative
1SG://
2SG:навыкнет улмашынет навык улмаш
3SG:навыкнеже улмашынеж навык улмаш
1PL://
2PL:навыкнеда улмашынеда навык улмаш
3PL:навыкнешт улмашынешт навык улмаш

Non-finite forms

Infinitive:навыкаш
Necessitive infinitive:навыкман
Active participle:навыкше
Passive participle:навыкме
Future-necessitive participle:навыкшаш
Negative participle:навыкдыме
Affirmative instructive gerund:навыкен
Negative gerund:навыкде
Gerund of prior action:навыкмек(е)
Gerund of future action:навыкмеш(ке)
Gerund of simultaneous action:навыкшыла
Nominalization:навыкмаш
Negative nominalization:навыкдымаш


Пытартыш уэмдымаш: 2024-ше ийын пеледыш тылзын 26-шо кечыштыже